Členská sekcia

Gabriel Csiba

Dnes Vám prinášame rozhovor s pánom Gabrielom Csibom zo spoločnosti Slovnaft. Gabriel pracuje od roku 2014 ako projektový manažér procesných zlepšení a čo viac, našiel si čas a ochotne sa s nami podelil o svoje skúsenosti v oblasti Leanu. Veríme, že Vás tento príjemný rozhovor obohatí.

Lean môže pre každého znamenať niečo trochu  iné. Čo rozumiete Vy pod pojmom Lean?

Pre mňa je LEAN robiť správne veci správne.

Kedy a ako sa Vaša životná cesta začala prelínať s Lean?

Prvý krát keď naša spoločnosť začala zavádzať LEAN ale definitívne moja cesta sa spojila s cestou LEAN-u, keď ani neviem ako, som sa ocitol v LEAN tíme, a pod správnym vedením, som postupne zisťoval že filozofia LEANu vo väčšine sa zhoduje s mojou filozofiou….

Čo považujete za svoje najväčšie úspechy v rámci implementácie Lean?

Za najväčší úspech považujem to, že sme prestali hovoriť o implementácií LEANu a implementácií nástrojov a začali sme pracovať na tom ako môže byť, a z časti aj je, bežnou súčasťou spoločnosti..

S čím vo svete Lean ste naopak mali najviac problémov, kde ste narazili na prekážky?

Prekážky si vytvárame sami, bojíme sa nepoznaného a zdanlivo nemožného. Najťažšie bolo pretaviť tlak na ťah, vytvoriť dopyt na zlepšovanie miesto nátlaku implementácie nástrojov vytvoriť priestor pre rozvoj na všetkých úrovniach – na tom stále pracujeme.

Ako ste sa s týmito prekážkami vyrovnali/ vyrovnávate?

Každodennou prácou,  tým že snažíme byť role modelom, nezľakneme sa výziev a nepoznaného  a pomáhame kde sa len dá…

Akými kľúčovými vlastnosťami by mal disponovať skutočný Lean nadšenec?

Trpezlivosťou a chápavosťou. Je kľúčové pochopiť druhú stranu či sú to naši zákazníci, kolegovia či nadriadený… Pochopiť ich motív aby sme vedeli vytvoriť pridanú hodnotu pre nás všetkých.

Čo by ste odkázali ostatným Lean kolegom?

LEAN nie je práca, nie je to súbor nástrojov a nie je to ani  filozofia, aj keď je to toto všetko, predovšetkým je to nikdy nekončiaca cesta….

Veľmi pekne sa chceme poďakovať pánovi Csibovi, ktorý sa s nami podelil o svoje skúsenosti z oblasti Leanu a taktiež mu chceme do budúcnosti spätej s Leanom popriať veľa šťastia. Na záver už len pozdvihnúť citátom jednu z myšlienok, ktorá bola v rozhovore načrtnutá.
„Trpezlivosť je nevyhnutná vlastnosť génia.“, Benjamin Disraeli

Sofia Jackaninová

Marketing coordinator

Lean Institute Slovakia

Zdieľajte:

Prečítajte si tiež

Tomáš Vilinský

Lean nadšencom dnes prinášame ďalší rozhovor na túto tému. Vyspovedali sme pre Vás Tomáša Vilinského zo spoločnosti Crown Holdings, Inc. V nasledujúcich riadkoch Vám priblíži svoju definíciu metódy Lean i spôsob, ktorým zdoláva prekážky pri jej zavádzaní.

Zobraziť interview »

Petra Bajúsová

Na dnes sme si pre Vás pripravili inšpiratívny rozhovor s Petrou Bajúsovou na tému Lean. Petra pôsobí ako konzutant a školiteľ “na voľnej nohe“ a čo nás veľmi teší, bola ochotná sa s nami podeliť o jej pohľad na túto problematiku. Veríme, že Vás tento milý rozhovor obohatí.

Zobraziť interview »

Ján Česlák

Tento pondelok odštartujeme obohacujúcim rozhovorom s Jánom Česlákom, ktorého sme vyspovedali na tému Lean. Ján pôsobí na pozícii Continuous Improvement Project Manager a jeho zaujímavé postrehy, skúsenosti a názory si prečítajte nižšie. Veríme, že Vás týmto rozhovorom správne „nakopneme“ do pracovného týždňa.

Zobraziť interview »
Mohlo by vás zaujímať

Súvisiace články

#6 ABY LEAN NAOZAJ USPEL, MUSÍTE HO MAŤ VYSLOVENE „V SRDCI“

Ďalší podcast zo série špeciálnych dielov natočených počas Lean Summit CzechoSlovakia 2022 v Brne so skvelým rečníkom, Jiří Neužilom. Jirka pôsobí na pozícii Lean Manager v spoločnosti Mann Hummel, ktorej sieť po celom svete zastrešuje vyše 20 tisíc zamestnancov. Český závod, kde Jirka pôsobí, sa stal pre skupinu stal Lean modelom a tréningovým centrom pre

Čítať ďalej »

#5 AKO LEAN VNÁŠA JEDNODUCHOSŤ A RÝCHLOSŤ VŠADE, KDE VKROČÍ

Špeciálny diel sa natáčal počas Lean Summit CzechoSlovakia 2022 v Brne s jedným z našich kľúčových rečníkov. Milan  začal svoju kariéru s GE  v roku 1999, prešiel si postupne divíziami od Transportation cez Healthcare až po súčasné miesto v GE Aviation, kde pracuje ako prezident spoločnosti  pre ČR& SK a zároveň zastáva aj pozíciu generálneho a výkonného riaditeľa na vedúcom a samostatnom P&L Gu Aviation Turboprop. Okrem množstva zaujímavých úspechov je tiež držiteľom funkcie viceprezidenta v americkej obchodnej komore. Kde sa začala jeho cesta Lean, ako rozvíja svojich zamestnancov a čo považuje za kľúčové, ak chce byť vnímaný ako kvalitný líder?

Moderátor a technické spracovanie: Jiří Bréda – Kouč lídrov, lektor, zakladateľ spoločnosti Mise HERo a tvorca podcastov Vím, jak

Hosť: Milan Šlapák / CEO, Executive Director, GE Aviation Turboprop

Čítať ďalej »
Lucia Bencková

Lucia Bencková

„Nemusíš byť skvelý, aby si začal, ale musíš začať, aby si bol skvelý.“ Lucia Bencková, Process manager z  U. S. Steel, s.r.o. sa s vami podelí o svoje začiatky a skúsenosti v oblasti Lean, ako aj o to, prečo trpezlivosť a pochopenie je základom pre proces zvykania si na zmenu.   Lean môže pre každého znamenať

Čítať ďalej »

Martin Figeľ

Dnes vám prinášame interview Martina Figeľa zastávajúceho pozíciu Continuous Improvement Leader v spoločnosti Marelli. Veríme, že vás svojimi myšlienkami zaujme a poskytne recept na načerpanie ďalšej energie a motivácie nielen do pracovného života. Lean môže pre každého znamenať niečo trochu iné. Čo rozumiete vy pod pojmom Lean? Lean pre mňa znamená „cesta“. Cesta, ktorej koniec

Čítať ďalej »