sk Slovenčina
Členská sekcia

Gabriel Csiba

Dnes Vám prinášame rozhovor s pánom Gabrielom Csibom zo spoločnosti Slovnaft. Gabriel pracuje od roku 2014 ako projektový manažér procesných zlepšení a čo viac, našiel si čas a ochotne sa s nami podelil o svoje skúsenosti v oblasti Leanu. Veríme, že Vás tento príjemný rozhovor obohatí.

Lean môže pre každého znamenať niečo trochu  iné. Čo rozumiete Vy pod pojmom Lean?

Pre mňa je LEAN robiť správne veci správne.

Kedy a ako sa Vaša životná cesta začala prelínať s Lean?

Prvý krát keď naša spoločnosť začala zavádzať LEAN ale definitívne moja cesta sa spojila s cestou LEAN-u, keď ani neviem ako, som sa ocitol v LEAN tíme, a pod správnym vedením, som postupne zisťoval že filozofia LEANu vo väčšine sa zhoduje s mojou filozofiou….

Čo považujete za svoje najväčšie úspechy v rámci implementácie Lean?

Za najväčší úspech považujem to, že sme prestali hovoriť o implementácií LEANu a implementácií nástrojov a začali sme pracovať na tom ako môže byť, a z časti aj je, bežnou súčasťou spoločnosti..

S čím vo svete Lean ste naopak mali najviac problémov, kde ste narazili na prekážky?

Prekážky si vytvárame sami, bojíme sa nepoznaného a zdanlivo nemožného. Najťažšie bolo pretaviť tlak na ťah, vytvoriť dopyt na zlepšovanie miesto nátlaku implementácie nástrojov vytvoriť priestor pre rozvoj na všetkých úrovniach – na tom stále pracujeme.

Ako ste sa s týmito prekážkami vyrovnali/ vyrovnávate?

Každodennou prácou,  tým že snažíme byť role modelom, nezľakneme sa výziev a nepoznaného  a pomáhame kde sa len dá…

Akými kľúčovými vlastnosťami by mal disponovať skutočný Lean nadšenec?

Trpezlivosťou a chápavosťou. Je kľúčové pochopiť druhú stranu či sú to naši zákazníci, kolegovia či nadriadený… Pochopiť ich motív aby sme vedeli vytvoriť pridanú hodnotu pre nás všetkých.

Čo by ste odkázali ostatným Lean kolegom?

LEAN nie je práca, nie je to súbor nástrojov a nie je to ani  filozofia, aj keď je to toto všetko, predovšetkým je to nikdy nekončiaca cesta….

Veľmi pekne sa chceme poďakovať pánovi Csibovi, ktorý sa s nami podelil o svoje skúsenosti z oblasti Leanu a taktiež mu chceme do budúcnosti spätej s Leanom popriať veľa šťastia. Na záver už len pozdvihnúť citátom jednu z myšlienok, ktorá bola v rozhovore načrtnutá.
„Trpezlivosť je nevyhnutná vlastnosť génia.“, Benjamin Disraeli

Sofia Jackaninová

Marketing coordinator

Lean Institute Slovakia

Zdieľajte:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on skype
Share on whatsapp
Share on email

Prečítajte si tiež

Tomáš Vilinský

Lean nadšencom dnes prinášame ďalší rozhovor na túto tému. Vyspovedali sme pre Vás Tomáša Vilinského zo spoločnosti Crown Holdings, Inc. V nasledujúcich riadkoch Vám priblíži svoju definíciu metódy Lean i spôsob, ktorým zdoláva prekážky pri jej zavádzaní.

Zobraziť interview »

Petra Bajúsová

Na dnes sme si pre Vás pripravili inšpiratívny rozhovor s Petrou Bajúsovou na tému Lean. Petra pôsobí ako konzutant a školiteľ “na voľnej nohe“ a čo nás veľmi teší, bola ochotná sa s nami podeliť o jej pohľad na túto problematiku. Veríme, že Vás tento milý rozhovor obohatí.

Zobraziť interview »

Ján Česlák

Tento pondelok odštartujeme obohacujúcim rozhovorom s Jánom Česlákom, ktorého sme vyspovedali na tému Lean. Ján pôsobí na pozícii Continuous Improvement Project Manager a jeho zaujímavé postrehy, skúsenosti a názory si prečítajte nižšie. Veríme, že Vás týmto rozhovorom správne „nakopneme“ do pracovného týždňa.

Zobraziť interview »
Mohlo by vás zaujímať

Súvisiace články

Zo života procesáka

Volám sa Vlado, som procesný inžinier v potravinárskom priemysle a rád sa s vami podelím o svoje zážitky, pocity, či pokusy z každodenného pracovného života, ktorých obdobu určite zažívate aj vy.  Ja osobne som sa prvýkrát stretol s Lean v automotive výrobe, kde som začal časom reálne aj chápať, čo je to vlastne taktovanie výrobnej linky, line-balancing, 5S, Kaizen, Jishuken, Muda, a

Čítať ďalej »

5W1H

Tento článok je prístupný len pre členov Lean Inštitútu Slovakia. Pre zobrazenie obsahu sa prihláste na tu

Čítať ďalej »